Informace o nás

Z důvodu stavby RD a stěhování jsem se v listopadu 2016 stal členem MS Přelouč, OS CHPH Pardubice. Od roku 2017 jsem tak konečně začal chovat holuby tak, jak si představuji! Základ chovu tvoří holoubci od přátel Borise Burniata, Mirka Ptáčka a Jakuba Poništiaka. Tento základ bude doplňován a odchovy následně tvrdě testovány. 

 

Historie chovu

Ikdyž táta chová holuby téměř celý život, budeme brát jako počátek rok 1984. V té době se přestěhoval do Heřmanovic, kde si postavil holubník.

1. etapa, 1984-1996

Během této doby se na holubníku nacházeli holubi pánů Pospíšila, Krajčího, Šmuka, Župky, Pavla Kytlicy, Varagyho, Hanuše, Vróbela, Jahody a Pavola Majtána. Tito holoubci odváděli dobrou práci nejenom na našem holubníku, ale i na holubnících našich přátel a vlastně i po celé republice. Z tohoto období nám utkvěla v paměti nejen jména výše uvedených pánů a přátel, ale také vzpomínky na společné návštěvy, výkony "Červeňáka", "Poláka", "Modráka" a na zahradnické umění "Zahradníka", který miloval zahrádku sousedů... :-)

2. etapa, 1996-2008

Strastiplné období našeho chovu. V roce 1996-97 táta dojíždí za prací  na Šumavu, cca 400 km. Nejlepší holubi jsou rozdáni do voliér a o zbytek jsem se v 10 letech staral já. Kromě této události náš chov 2x navštívila kuna a vždy jej řádně zredukovala. Pro mne to bylo období, kdy jsem si strašně přál aby nám holuby dobře létali. Ale výše uvedené události, absolvování střední školy v Brně v letech 2001-2005 a nepříliš dobrá péče o závodníky mi nepřáli,... A hlavně holubům, protože si myslím, že holubi, které jsme měli k dispozici od pánů Ševčíka, Juřenčáka, Brandtlíka, Krajčího, Jahody, Souška,...na to rozhodně měli! A pár jich to i přes tuto nepřízeň dokazovalo. Např. 98-036-328 mp H - 37. cena proti 2036 holubům, 88.cena proti 1974 holubům, 48. cena proti 2013 holubům,...

3. etapa 2008-2015

Na jaře roku 2009 postaven nový holubník v Močovicích, ZO Čáslav, OS Peruť. S předsevzetím že špatné výsledky z let minulých se musí změnit jsem vstupoval do roku 2009. Příležitost dostali holubata z našich starých holubů, kteří na Moravě nedosahovali na umístění, a holoubata od Vaška Brandtlíka z Plzně. V březnu byl postaven holubník, na konci dubna jsem nastěhoval holoubata a 1. května jsem na 2 měsíce služebně odletěl do Litvy. Výborný začátek,... Jak to vypadalo se dozvíte pod klapkou Výsledky. V roce 2013 se mi narodil syn a veškerá má pozornost se přesunula směrem k rodině. Od tohoto roku jsem se věnoval jen závodům holoubat. Každodenní dojíždění 6 km k holubníku, funkce výcvikáře OS, náročné zaměstnání. To všechno stojí za tímto rozhodnutím. I tak se podařili krásné výsledky (1.-13.místo Plzeň 2, 5.-15.místo Tachov 1). A hlavně, díky tomu, že jsem se mohl věnovat synovi a neodmítal jsem jej, díky nasazování, hodinám atd. se i on má k holoubkům! A to mám radost!