Informace o nás

Z důvodu stěhování a stavby RD začnu od roku 2017 konečně chovat holuby tak, jak si představuji!

 

Historie chovu

Ikdyž táta chová holuby téměř celý život, budeme brát jako počátek rok 1984. V té době se přestěhoval do Heřmanovic, kde si postavil holubník.

1. etapa, 1984-1996

Během této doby se na holubníku nacházeli holubi pánů Pospíšila, Krajčího, Šmuka, Župky, Kytlicy, Varagyho, Hanuše, Vróbela, Jahody a Pavola Majtána. Tito holoubci odváděli dobrou práci nejenom na našem holubníku, ale i na holubnících našich přátel a vlastně i po celé republice. Z tohoto období nám utkvěla v paměti nejen jména výše uvedených pánů a přátel, ale také vzpomínky na společné návštěvy, výkony "Červeňáka", "Poláka", "Modráka" a na zahradnické umění "Zahradníka", který miloval zahrádku sousedů... :-)

2. etapa, 1996-2008

Strastiplné období našeho chovu. V roce 1996-97 táta dojíždí za prací  na Šumavu, cca 400 km. Nejlepší holubi jsou rozdáni do voliér a o zbytek se stará desetiletý Milan ml. Kromě této události náš chov 2x navštívila kuna a vždy jej řádně zredukovala. Pro mne to bylo období, kdy jsem si strašně přál aby nám holuby dobře létali. Ale výše uvedené události, absolvování střední školy v Brně v létech 2001-2005 a nepříliš dobrá péče o závodníky mi nepřáli,... A hlavně holubům, protože si myslím, že holubi, které jsme měli k dispozici od pánů Ševčíka, Juřenčáka, Brandtlíka, Krajčího, Jahody, Souška,...na to rozhodně měli! A pár jich to i přes tuto nepřízeň dokazovalo. Např. 98-036-328 mp H - 37. cena proti 2036 holubům, 88.cena proti 1974 holubům, 48. cena proti 2013 holubům,...

3. etapa 2008-dosud

Na jaře roku 2009 postaven nový holubník v Močovicích, ZO Čáslav, OS Peruť. S předsevzetím že špatné výsledky z let minulých se musí změnit jsem vstupoval do roku 2009. Příležitost dostali holubata z našich starých holubů, kteří na Moravě nedosahovali na umístění, a holoubata od Vaška Brandtlíka z Plzně. V březnu byl postaven holubník, na konci dubna jsem nastěhoval holoubata a 1. května jsem na 2 měsíce služebně odletěl do Litvy. Výborný začátek,... Jak to vypadalo a vypadá se dozvíte pod klapkou Výsledky.